Kaspická sýkorkaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Kaspická sýkorka, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Kaspická sýkorka, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Kaspická sýkorka, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Kaspická sýkorka, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Kaspická sýkorka, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Kaspická sýkorka. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Kaspická sýkorka
Vdecká klasifikace Upravit
Království: Animalia
Kmen: Chordata
Tída: Aves
Objednat: Passeriformes
Rodina: Paridae
Rod: Poecile
Druh:
P. hyrcanus
Binomické jméno
Poecile hyrcanus
Synonyma

Parus hyrcanus

Caspian tit ( Poecile Hyrcanus ) je passerine pták v tit rodinu. Rozmnouje se v listnatých horských lesích v severním Íránu , práv zasahuje do Ázerbájdánu .

12,5 cm (4,9 palce) dlouhá kaspická sýkorka má tmav hndou epici a náprsenku, bohaté hndé horní a spodní ásti, které jsou v erstvém stavu narovlé, ale s vkem peí jsou bledí a edivjí. Ob pohlaví jsou podobná, ale mladiství jsou o nco nudnjí. Nejbnjím voláním tohoto obecn klidného ptáka je tenký zsit , ale uvádí se také nosní dvojitá nota, chev chev .

Ob pohlaví vyhloubí hnízdní díru v ivém nebo shnilém stromu. Vtina zkoumaných hnízd jsou álky z plstného materiálu, jako je koeina, vlasy a devné tísky, ale nkdy se pouívá peí . Poet vajec se pohybuje od pti do sedmi, bílá se slabými naervenalými skvrnami nebo skvrnami. iví se housenkami , hmyzem a semeny, podobn jako ostatní kozy.

Molekulární fylogenetické studie ukázaly, e Kaspické tit je sestra na vrbové oko ( Poecile montanus ).

Reference


Opiniones de nuestros usuarios

Tomas Procházka

Informace poskytnuté o proměnné Kaspická sýkorka jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.

Kristian Volf

Tento záznam na Kaspická sýkorka mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.

Antonie Navrátilová

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Kaspická sýkorka napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Adam Kadlecová

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Kaspická sýkorka, ale moc se mi líbil.