eka CasselmanVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o eka Casselman, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o eka Casselman, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o eka Casselman, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o eka Casselman, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o eka Casselman, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o eka Casselman. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

eka Casselman
Pítok eky Youghiogheny
eka Casselman poblí Grantsville v Marylandu
Mapa umístní ústí eky Casselman
Mapa umístní ústí eky Casselman
Umístní ústí eky Casselman
Mapa umístní ústí eky Casselman
Mapa umístní ústí eky Casselman
eka Casselman (Spojené státy)
Umístní
Zem Spojené státy
Stát Pennsylvania
Maryland
okres Somerset (PA)
Garrett (MD)
Mstská ást Casselman
Rockwood
Meyersdale
Soutok
Salisbury
Ursina
Garrett
Msto Grantsville
Fyzikální vlastnosti
Zdroj soutok pedl eky Casselman na severní a jiní vtev
  umístní asi 0,25 míle na jihovýchod od Casselmanu v Marylandu
  souadnice 39 ° 42'30 "N 079 ° 07'02" W / 39,70833 ° N 79,11722 ° W / 39,70833; -79,11722
  nadmoská výka 2160 stop (660 m)
Ústa eka Youghiogheny
  umístní
Confluence, Pensylvánie
  souadnice
39 ° 48'54 "N 079 ° 21'53" W / 39,81500 ° N 79,36472 ° Z / 39,81500; -79,36472 Souadnice : 39 ° 48'54 "N 079 ° 21'53" W / 39,81500 ° N 79,36472 ° Z / 39,81500; -79,36472
  nadmoská výka
400 metr
Délka 88,96 km
Velikost pánve 1 596,0 km 2 (593,06 tvereních mil )
Vybít  
  umístní eka Youghiogheny
  prmrný 1208,58 krychlových stop / s (34,223 m 3 / s) pi ústí eky Youghiogheny
Povodí funkce
Postup jihozápadní
íní systém eka Monongahela
Pítoky  
  vlevo, odjet Spiker Run, Shade Run, Slaubaugh Run, Crab Run, Flag Run, Tub Mill Run, Elklick Creek, Bigby Creek, Miller Run, Shaler Run, Stony Batter Run, Rhoades Creek, Town Line Run, Lost Run, McClintock Run, Cucumber Run , Whites Creek
  e jo Schoolhouse Run, Meadow Run, Piney Creek, Miller Run, Flaugherty Creek, Blue Lick Creek, Swamp Creek, Buffalo Creek, Piney Run, Weimer Run, Coxes Creek, South Glade Creek, Middle Creek, Laurel Hill Creek
Mosty Maple Grove Road, I-68 / Us 219, US 40, River Road (x2), Ord Street, Coal Run Road, Shaw Mines Road, US 219, Broadway Street, US 219, Great Allegheny Passage, Petenbrink Road, Berlin Street, Rockdale Road, Markleton School Road, Listonburg Road, Robert Brown Road

River Casselman je 56,5 mil dlouhý (90,9 km), pítok z eky Youghiogheny v západním Marylandu a Pennsylvánie ve Spojených státech . eka Casselman odvádí plochu 576 tvereních mil.

eka byla pouívána k peprav pes Allegheny hory , mezi msty Baltimore a Washington, DC na východ a Pittsburgh na západ. Dv eky sledovaly eku Casselman z Meyersdale v Pensylvánii do Confluence. První je B&O Railroad , která jezdí mezi Baltimorem a Pittsburghem a byla dokonena v roce 1827 a v souasné dob ji vlastní CSX . Druhým je Western Maryland Railway , která vedla z Cumberlandu v Marylandu do Connellsville v Pensylvánii . Pestoe byl západní Maryland v 80. letech oputn, byla pednost v jízd pemnna na prchod Great Allegheny Passage , elezniní stezku pro cyklisty a turistické stezky.

Názvy variant

Podle informaního systému zempisných jmen je historicky znám také jako:

  • eka Casselmans
  • eka Castleman
  • Castlemanova eka
  • eka Castlmans
  • Malý Youghiogheny
  • Staromstský potok
  • Yockie Geni

Kurs

eka Casselman se tyí v kraji Garrett na náhorní ploin západního Marylandu jako dv vtve, jiní na východ od Meadow Mountain, na sever dále na západ, mezi Meadow Mountain a Negro Mountain . Ob vtve teou na sever a kombinují jihozápadn od Grantsville v Marylandu . eka pak pokrauje na sever do Pensylvánie, po velkém oblouku pes Laurel Highlands v Somerset County do komunity Confluence , kde se Laurel Hill Creek pipojuje nkolik metr nad ekou Youghiogheny.

Pi prchodu z Marylandu do Pensylvánie protéká eka Casselman mstem Elk Lick a prochází kolem West Salisbury a Boynton ; Summit Township , protékající Meyersdale a Garrett ; a Black Township , picházející do Rockwoodu a odboující na jihozápad. eka Casselman pak tvoí pirozenou hranici mezi ernoskými a Addisonovými msty na jihovýchod a msty Milford , Upper Turkeyfoot a Lower Turkeyfoot Township na severozápad, protékající kolem Casselman , Markleton a Fort Hill na cest k soutoku.

Pítoky

V Pensylvánii pítoky Flag Run, Meadow Run, Tub Mill Run, Piney Creek, Coal Run, Miller Run, Flaugherty Creek, Elklick Creek, Blue Lick Creek a Swamp Creek all flow into the Casselman before it reaches Garrett, where Buffalo Creek a Bigby Creek pidávají své vody. Lick Run, Shafer Run a Stony Batter Run se pipojí k ece Casselman, ne dosáhne Rockwoodu, kde se eka Coxes Creek a Rhoads Creek setkávají s ekou. South Glade Creek, Middle Creek, Town Line Run, McClintock Run, Cucumber Run, Whites Creek a Laurel Hill Creek - to ve se pipojuje k Casselman, ne tee do eky Youghiogheny na soutoku.

Viz také

Reference

externí odkazy


Opiniones de nuestros usuarios

Hubert Machová

Děkuji za tento příspěvek na eka Casselman, přesně to jsem potřeboval.

Sylvie Dostál

Tento článek o eka Casselman mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.