Castle YankeeVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castle Yankee, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castle Yankee, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castle Yankee, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castle Yankee, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castle Yankee, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castle Yankee. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castle Yankee
Provoz Castle - Yankee.jpg
Informace
Zem Spojené státy
Testovací série Provoz Castle
Zkuební web Bikini atol
datum 5. kvtna 1954
Typ zkouky Atmosférický
Výtek 13,5 Mt
Testovací chronologie

Castle Yankee byl krycí název pro jeden z test v zámku Operation série amerických test z termonukleárních bomb. Pvodn to bylo zamýleno jako test bomby TX-16 / EC-16 Jughead , ale design byl zastaralý poté, co byl test Castle Bravo úspný. Zkuební zaízení bylo nahrazeno bombou TX-24 / EC-24 Runt II, která byla odpálena 5. kvtna 1954 na atolu Bikini . Uvolnilo energii ekvivalentní 13,5 megatonm TNT , co je druhý nejvtí výnos v historii amerického fúzního testu.

Jughead

Yankee byl pvodn zamýlen jako test TX-16 / EC-16 , zbraové verze velkého a sloitého zaízení Ivy Mike . Bylo vyrobeno malé mnoství nouzových schopností EC-16, které nebyly testovány, aby poskytly schopnost termonukleárních zbraní s mezerou v reakci na ruský program jaderných zbraní.

Zkuební zaízení s kódovým názvem Jughead bylo pipraveno jako záloha pro pípad, e by ne kryogenní zaízení Castle Bravo Shrimp nefungovalo. Kdy byl test Bravo úspný, byl test Jughead zruen a kryogenní EC-16 byly staeny a demontovány.

Runt II

Jughead byl nahrazen zaízením Runt II ( TX-24 / EC-24 ) vyvinutým ze zaízení Castle Romeo Runt ( TX-17 / EC-17 ). Navenek identické, hlavní rozdíl mezi nimi byl v palivu pro fázi fúze. Zatímco Runt pouíval pírodní lithium (se 7,5% izotopu Lithium-6 ), Runt II pouíval stejné ásten obohacené lithium (piblin 40% Lithium-6) jako zaízení Shrimp Castle Bravo.

To bylo odpáleno 5. kvtna 1954 na atolu Bikini z Marshallových ostrov na lunu kotvícím uprosted kráteru z testu Castle Union .

Akoli se pedpokládalo, e vyprodukuje výtek 6 a 10 megaton , ve skutenosti vyprodukoval výtek 13,5 megaton, co je druhý nejvtí výtek v testu amerických jaderných zbraní. Stejn jako testy Mike, Bravo a Romeo bylo velké procento výnosu produkováno rychlým tpením tamperu s pírodním uranem . Z celkového výtku bylo 7 megaton tpením; dalích 6,5 megaton bylo z fúzních reakcí. Vysoký výtek fúze byl zpsoben obohaceným palivem a vytvoil americký rekord, který stál a do Hardtack Poplar v roce 1958.

externí odkazy

Reference

  • Chuck Hansen, USA Nuclear Weapons: The Secret History (Arlington: AeroFax, 1988)

Opiniones de nuestros usuarios

Darina Mareš

Stránka se mi líbí a článek o Castle Yankee je ten, který jsem hledal.

Hana Pokorný

V tomto příspěvku o Castle Yankee jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Otto Staňková

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Castle Yankee.

Adolf Valenta

Záznam o Castle Yankee pro mě byl velmi užitečný.