Castilla elasticaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castilla elastica , jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castilla elastica , které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castilla elastica , které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castilla elastica , ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castilla elastica , aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castilla elastica . Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castilla elastica
Castilla elastica - Köhlerova Medizinal-Pflanzen-174.jpg
Vdecká klasifikace Upravit
Království: Plantae
Clade : Tracheofyty
Clade : Krytosemenné rostliny
Clade : Eudicots
Clade : Rosidy
Objednat: Rosales
Rodina: Moraceae
Rod: Kastilie
Druh:
C. elastica
Binomické jméno
Castilla elastica
Cerv.
Synonyma
 • Castilla elastica var. liga J.Poiss.
 • Castilla guatemalensis Pittier
 • Castilla gummifera (Bertol.) Standl.
 • Castilla lactiflua OFCook
 • Kastilie markhamiana Markham
 • Castilla nicoyensis OFCook
 • Ficus gummifera Bertol.
 • Urostigma gummiferum Miq.

Castilla elastica , panamský kauukovník , je strom pvodem z tropických oblastí Mexika , Stední Ameriky a severní Jiní Ameriky . To byl hlavní zdroj latexu mezi mezoamerickými národy v pedkolumbovských dobách . Latex získané z Castilla elastica se pevede na vyuitelné gumy smícháním latexu se ávou z svlaec druhu Ipomoea alba , které výhodn, se obvykle nachází v pírod jako révy lezení Castilla elastica . Guma vyrobená touto metodou nala nkolik pouití, zejména výrobu kuliek pro mezoamerickou míovou hru llamaliztli .

Nahuatl slovo pro kauuk byl Ulli / Olli , ze kterého odvodit jejich slovo pro míové hry), a také jejich název pro starovké lidi, které v souvislosti s pvodem míová hra se Olmecs ( Olmeca : gumové lidi). Nahuatlské slovo pro strom Castilla elastica je olicuáhuitl ; ve panltin je to známé jako palo de hule .

Poddruh

 • Castilla elastica ssp. costaricana (Liebm.) CCBerg
 • Castilla elastica ssp. elastica

Lidová jména

Caucho, kauuk castilloa.

Viz také

 • Guayule - dalí zdroj latexu vyuívaný pedkolumbovskými Mesoamericans
 • Para guma - hlavní zdroj moderního komerního pírodního latexu

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Dana Zelenková

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Castilla elastica , jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.

David Dvořák

Myslel jsem, že už o Castilla elastica vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Vera Navrátilová

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Castilla elastica .

Jana Liška

Tento příspěvek na Castilla elastica mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Kristyna šindelářová

Stránka se mi líbí a článek o Castilla elastica je ten, který jsem hledal.