Castello del ValentinoVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castello del Valentino, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castello del Valentino, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castello del Valentino, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castello del Valentino, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castello del Valentino, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castello del Valentino. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castello del Valentino
Hrad Valentino.jpg
Fasáda hradu
Obecná informace
Msto nebo msto Turín
Zem Itálie
Souadnice 45 ° 03'15.6 "N 7 ° 41'07.9" E / 45,054333 ° N 7,685528 ° E / 45,054333; 7,685528 Souadnice : 45 ° 03'15.6 "N 7 ° 41'07.9" E / 45,054333 ° N 7,685528 ° E / 45,054333; 7,685528
Majitel Polytechnická univerzita v Turín
Umístní Turín , Itálie
Kritéria (i) (ii) (iv) (v)
Odkaz 823bis
Nápis 1997 (21. zasedání )

Zámek Valentino ( Italian Castello del Valentino ) je historická budova v severozápadní italského msta Turín . Nachází se v Parco del Valentino a je sídlem Fakulty architektury Polytechnické univerzity v Turín . Je to jedna z rezidencí královského domu Savoye, která byla v roce 1997 zapsána na seznam svtového ddictví UNESCO .

Djiny

Starovký hrad koupil na radu Andrea Palladia vévoda Emmanuel Philibert ze Savoye . Jméno Valentino , poprvé zmiované v roce 1275, podle veho pochází od svtce zvaného Valentýna, jeho ostatky byly uctívány v nedalekém kostele.

Za souasnou stavbou stojí francouzská princezna Christine (16061663), manelka Viktora Amadea I. , který zde bydlel od roku 1630. Architekt Carlo di Castellamonte stavbu zásadn zrekonstruoval za pomoci svého syna Amedea . Práce zaaly kolem roku 1633 a trvaly a do roku 1660.

Má tvar podkovy se tymi obdélníkovými vemi, jednou v kadém úhlu a irokým vnitním dvorem s mramorovou dlabou. Stropy falených horních podlaí jsou jasn v transalpínském (tj. Francouzském) stylu. Na fasád je obrovský erb Savojského domu.

Drobné úpravy byly provedeny na poátku devatenáctého století; i v této dob byla velká ást nábytku ze sedmnáctého století odnesena francouzskými jednotkami. V pítím plstoletí byl palác vícemén oputn a chátral. Rekonstrukce probhly v roce 1860, kdy bylo vybráno jako sídlo inenýrské fakulty v Turín; v posledních letech byla dále obnovena.

Dnes je hlavní budovou fakulty architektury na Polytechnické univerzit v Turín.

Botanická zahrada dell'Università di Torino , historická botanická zahrada v areálu zámku.

Poznámky

Opiniones de nuestros usuarios

Ema Richterová

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Castello del Valentino.

Pavlina Martinková

Tento článek o Castello del Valentino mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Kristyna Kraus

V tomto příspěvku o Castello del Valentino jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.