CastellanzaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castellanza, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castellanza, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castellanza, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castellanza, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castellanza, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castellanza. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castellanza
Comune di Castellanza
Castellanza LIUC.jpg
Erb Castellanza
Erb
Mapa obce Castellanza (provincie Varese, region Lombardie, Itálie) .svg
Umístní Castellanza
Castellanza leí v oblasti Itálie
Castellanza
Castellanza
Umístní Castellanza v Itálii
Castellanza sídlí v Lombardie
Castellanza
Castellanza
Castellanza (Lombardie)
Souadnice: 45 ° 37'N 08 ° 54'E / 45,617 ° N 8,900 ° E / 45,617; 8 900 Souadnice : 45 ° 37'N 08 ° 54'E / 45,617 ° N 8,900 ° E / 45,617; 8 900
Zem Itálie
Kraj Lombardie
Provincie Varese (VA)
Frazioni Castegnate, Buon Gesù
Vláda
  Starosta Fabrizio Farisoglio (od 29. kvtna 2006)
Plocha
  Celkem 6 km 2 (2 sq mi)
Populace
  (31. prosince 2004)
  Celkem 14,659
  Hustota 2400 / km 2 (6300 / sq mi)
Demonym (y) Castellanzesi
asové pásmo UTC + 1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC + 2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
21053
Telefonní pedvolba 0331
Patrona San Giulio
Svatý den 31. ledna
webová stránka Oficiální webové stránky

Castellanza je msto a obec leící v provincii Varese podél hranic provincie Milán v oblasti Lombardie v severní Itálii .

Pehled

Toponym se týká kastelán (mnoného ísla, singulárního kastelánství ), obranných územních jednot, které se zvedly kolem hrad a dalích silných bod v tehdejím hrabství Seprio . eka Olona rozdluje Castellanzu ve dvou hlavních tvrtích vlastní Castellanza a Castegnate. Msto je známé svou nedávno zaloenou soukromou univerzitou Carlo Cattaneo (také známou jako LIUC). Hlavním kostelem msta je kostel San Giulio, Castellanza, který se nachází na námstí Paola VI .

Ve mst ije piblin 15 000 obyvatel, pesnji 14 516 v roce 2019, a od konce devatenáctého století je jedním z hlavních prmyslových center v provincii Varese. S krásnou kulisou Alp a slavnými italskými jezery Lago Maggiore a Lago di Como je v provincii Varese také 23 000 zpracovatelských a emeslných prmyslových odvtví, která exportují více ne 30% své produkce do celého svta a vytváejí zamstnanost piblin 175 000 lidí.

Castellanza obdrel estný titul msta prezidentským dekretem 4. ledna 1974.

Erb obce pedstavuje spojení dvou jader, které tvoily msto. Vlevo v, která symbolizuje hrad (Castellanza); vpravo katan, který symbolizuje Castegnate. V dob udlení titulu City (1974) byla k erbu pevyujícímu korunní magistrát pidána vyezávaná koruna, symbol msta. Dvoukorunový erb byl pozdji nahrazen jednokorunovaným.

ReferenceOpiniones de nuestros usuarios

Kristyna Moravcová

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Castellanza.

Zdenka Filip

Toto je dobrý článek o Castellanza. Poskytuje potřebné informace bez excesů.

Josefina Matějková

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Castellanza se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.

Edita Sedlák

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Castellanza, jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.