Castell de la TrinitatVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castell de la Trinitat, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castell de la Trinitat, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castell de la Trinitat, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castell de la Trinitat, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castell de la Trinitat, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castell de la Trinitat. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castell de la Trinitat se nachází v zálivu rí , Alt Empordà comarca, provincie Girona , Katalánsko , panlsko. Spolu s Ciutadella de Roses poskytoval obranu mstu Roses .

Název pochází z kaple postavené v roce 1508, která byla zniena, spolu s obrannou ví, která stála v oblasti, kdy byl postaven hrad, naízený císaem Karlem V. (Carlosem I.) v roce 1543. Práce zaaly 2. ledna 1544 a hrad byl dokonen v polovin roku 1551 pod panlským inenýrem Luisem Pizanem . Na dvanáct dní ji bránili námoníci a mariáci z Královského námonictva pod velením kapitána Thomase, lorda Cochranea, podporovaného katalánskými milicemi a tamgasty v roce 1808, a kody zpsobené obléhajícím francouzským a italským dlostelectvem byly umocnny obrovským výbuchem hlavn stelného prachu. od Cochraneovy fregaty HMS  Imperieuse , kterou poloil, aby popel investující francouzskou kontrolu nad moskými pístupy k Rosaskému zálivu. Byl postaven ve tvaru pticípé hvzdy pro obranné úely. Stavba je vysoká asi 1820 metr se silnými zdmi a je navrena tak, aby v ní byla posádka asi 350 mu.

Castell de la Trinitat byl v roce 1988 prohláen za kulturní památku Bien de Interés . Po tém 200 letech oputný, v letech 2002 a 2010 proel restaurováním ve výi piblin 2 milion eur a na míst bylo zízeno muzeum. Znovu se otevela veejnosti 26. záí 2010.

Galerie

Reference

Bibliografie
  • C. Díaz, H. Palou i AM Puig, La Ciutadella de Roses , Quaderns de la revista de Girona, 2004.
  • Reay, Justin, The Royal Navy in the Bay of Rosas, 1808-09, v C. Diaz, R. Pedler a J. Reay, El Setge de Roses de 1808, Ajuntament de Roses 2008, str. 88133 a 240 284.
  • Reay, Justin, Místo se znaným významem: Lord Cochrane v obleení Rosas 1808, Námoníkovo zrcadlo, listopad 2009, dostupné ve výzkumném archivu Oxfordské univerzity na adrese http://ora.ox.ac.uk/objects/uuid: 2bc4c3b7-fb89-452c-a0a2-51dd6e95de30 .
  • Pujol i Hamelink, Marcel, La vila de Roses (segles XIV i XVI) , Roses: Ajuntament de Roses, 1997.
  • De la Fuente, Pablo, Les fortificacions reials del golf de Roses a l'època moderna , Roses: Ajuntament de Roses, 1998.

Souadnice : 42,247488 ° N 3,183786 ° E 42 ° 14'50 N 3 ° 11'02 E / / 42,247488; 3,183786

externí odkazy

Média související s Castell de la Trinitat na Wikimedia Commons

Opiniones de nuestros usuarios

Rene Kozák

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Castell de la Trinitat, ale moc se mi líbil.

Jakub Tesařová

Myslel jsem, že už o Castell de la Trinitat vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Viktor Navrátil

Tento záznam o Castell de la Trinitat je velmi zajímavý.

Tamara Bartoš

Konečně článek o Castell de la Trinitat, který se snadno čte.

Ella Müller

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Castell de la Trinitat.