CastelbuonoVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castelbuono, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castelbuono, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castelbuono, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castelbuono, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castelbuono, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castelbuono. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castelbuono
Comune di Castelbuono
CastelbuonoCentro.JPG
Umístní Castelbuono
Castelbuono leí v oblasti Itálie
Castelbuono
Castelbuono
Umístní Castelbuono v Itálii
Castelbuono sídlí v Sicílie
Castelbuono
Castelbuono
Castelbuono (Sicílie)
Souadnice: 37 ° 56'N 14 ° 06'E / 37,933 ° N 14,100 ° E / 37,933; 14,100 Souadnice : 37 ° 56'N 14 ° 06'E / 37,933 ° N 14,100 ° E / 37,933; 14,100
Zem Itálie
Kraj Sicílie
Metropolitní msto Palermo (PA)
Vláda
  Starosta Mario Cicero
Plocha
  Celkem 60,51 km 2 (23,36 tvereních mil)
Nadmoská výka
423 m (1388 ft)
Poet obyvatel
  (28. února 2017)
  Celkem 8 795
  Hustota 150 / km 2 (380 / sq mi)
Demonym (y) Castelbuonesi
asové pásmo UTC + 1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC + 2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
90013
Telefonní pedvolba 0921
Patrona St. Anne
Svatý den 26. ervence
webová stránka Oficiální webové stránky

Castelbuono ( sicilský : Castiddubbuonu ) je msto a comune v Metropolitan City Palermo , Sicílie (jiní Itálie ).

Je známé svým hradem, od kterého pochází jeho název, a kolem kterého se msto vyvinulo ve 14. století.

Djiny

Stavba hradu zaala v roce 1316 na rozkaz hrabte Francesca I. z Ventimiglia pes ruiny starobylého byzantského msta Ypsigro , vysoko na kopci San Pietro. Odtud pochází jeho pvodní název, Castello del buon aere (hrad dobrého vzduchu), od kterého je odvozen název Castelbuono - doslovn znamená dobrý hrad.

V 17. století dolo z dvodu ubytování k mnoha drastickým zmnám, kdy se sem z Palerma pesthovala ada rodin Ventimiglia - hrad díky své zempisné poloze v údolí nikdy neslouil ádnému skuten strategickému úelu. Konstrukce pedstavuje arabsko-normanské a vábské prvky: tvar krychle pipomíná arabskou architekturu; tvercové ve, i kdy jsou zalenny do fasád, odráejí normanský architektonický styl, stejn jako cimbuí; a kulatá v pipomíná aspekty vábské architektury.

Msto je domovem jedné z nejstarích evropských beckých soutí: Giro Podistico Internazionale Castelbuono se ve mst poprvé konalo v roce 1912 a koná se kadoron.

Hlavní památky

Hrad

Stavba hradu mísí arabsko-normanské prvky s dalími typickými hrady postavenými za vlády Hohenstaufen v jiní Itálii: tvar kostky pipomíná arabskou architekturu ; tvercové ve, i kdy jsou zalenny do fasád, odráejí normanský architektonický styl, stejn jako cimbuí; a kulatá v pipomíná aspekty architektury doby Fredericka II.

Struktura je ve tech patrech, v prvním pate pro zamstnance, se základními slubami, ve druhém pro lechtu, s honosnou Cappella Palatina a ve tetím pro dvr a pro hosty.

Cappella Palatina ( Palácová kaple) byla postavena v roce 1683 bratry Giuseppem a Giacomem Serpottou s velkým mnostvím vzácného mramoru, tuku, putti a vlys, které pipomínají nejzáivjí okamiky v historii rodu Ventimiglia . Zde je uloena svatá relikvie lebky svaté Anny v urn, která slouí jako podstavec k vytesané bust Castelbuonova patrona .

K dispozici jsou také tradiní podzemní kobky a tunel vedoucí do kostela San Francesco.

Dalí památky

Kostel Matrice Vecchie byl postaven v 15. století na troskách pohanského chrámu. Má renesanní portikus pidaný v 16. století a centrální portál v katalánsko-gotickém stylu. Na levé stran je zvonice s románským sloupovaným oknem, které vyvrcholilo osmibokou ví pokrytou majolikovými dladicemi. Vnitek kostela, pvodn rozdlený na hlavní lo a dv uliky, dostal na konci 16. století dalí uliku. Zachovává oceovaná díla, co je nejpozoruhodnjí, nad hlavním oltáem, nádherným polyptychem zobrazujícím Korunování Panny Marie , pipisovaným Pietrovi Ruzzolonovi nebo pípadn Antonello de Salibovi . Vpravo dole neobvyklá postava svatého, který nosí brýle. Vpravo je socha Madony delle Grazie od Antonella Gaginiho . Pod hlavní lodí je freska zobrazující Zasnoubení panen, která ukazuje silný Senesev vliv na elegantní rysy a symetrii kompozice. Nkteré ze sloup oddlujících lo a uliky jsou vymalovány freskami, vetn postavy sv. Kateiny Alexandrijské .

Mezi dalí památky patí:

  • Kostel Narození Panny Marie (konec 16. - poátek 17. století)
  • Kostel sv. Frantika, který se zachoval ve 14. století
  • Kostel Sant'Antonino Martire, vetn pvodního gotického portálu
  • Fontána Venere Ciprea (15. století), která zdobila vchod do starovkého Ypsigra
  • Mstské muzeum umní, které se nachází v zámku
  • Muzeum pírody "Francesco Minà Palumbo"

Partnerská msta

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Filip Hrdličková

Skvělý příspěvek o Castelbuono.

Edita šulcová

Tento příspěvek na Castelbuono mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Ella Poláková

Tento záznam o Castelbuono je velmi zajímavý.