Castanopsis indicaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castanopsis indica , jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castanopsis indica , které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castanopsis indica , které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castanopsis indica , ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castanopsis indica , aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castanopsis indica . Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castanopsis indica
Castanopsis indica D gai n .JPG
Vdecká klasifikace Upravit
Království: Plantae
Clade : Tracheofyty
Clade : Krytosemenné rostliny
Clade : Eudicots
Clade : Rosidy
Objednat: Fagales
Rodina: Fagaceae
Rod: Castanopsis
Druh:
C. indica
Binomické jméno
Castanopsis indica
(Roxburgh ex Lindl.) A. DC.
Synonyma
 • Castanea indica Roxburgh ex Lindl.
 • Castanopsis macrostachya Hu
 • Castanopsis sinensis A. Chev.
 • Castanopsis subacuminata Hayata
 • Quercus acutissima (Endl.) A. Camus
 • Quercus dubia Lindl. ex Wall.
 • Quercus indica Drake
 • Quercus prinodes Voigt
 • Quercus prinoides Willd.
 • Quercus roxburghii Endl.
 • Quercus serrata Roxb.

Castanopsis indica je strom z eledi Fagaceae .

Popis

Castanopsis indica je vysoký strom, vyrstající kolem výky 814 m (2646 ft) s hustou, plnou korunou . Listy jsou silné a koovité se zoubkovaným okrajem. Jsou podlouhlé a eliptické, s ostrým hrotem, jsou tém vdy zelené a mají krátký apík . Kra stromu je drsná a edá. Plod je ervenohndý a kulatý, vyskytuje se v malých shlucích a je pokryt dlouhými tenkými trny. Ovoce je asto krmeno veverkami .

Strom se nachází mezi 3001 000 m (9803 280 ft) nad hladinou moe .

Rozíení a stanovit

Castanopsis indica pirozen roste v Nepálu , Bhútánu a na Tchaj-wanu .

Pouití

Oechy stromu jsou povaovány za jedlé. Devo se místn pouívá ve stavebnictví a kra me být pouita pi inní. V Nepálu se listy pouívají k zabalení vcí.

Reference


Opiniones de nuestros usuarios

Bohdan Sedláková

Myslel jsem, že už o Castanopsis indica vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Sebastian šindelářová

Tento článek o Castanopsis indica mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Jaroslava Pavlíček

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Castanopsis indica .

Radoslav Brabcová

Potřeboval jsem najít něco jiného o Castanopsis indica , což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Castanopsis indica se mi líbil.