Caspar WredeVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Caspar Wrede, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Caspar Wrede, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Caspar Wrede, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Caspar Wrede, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Caspar Wrede, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Caspar Wrede. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Casper Wrede
narozený
Casper Gustav Kenneth Wrede

( 02.02.1929 ) 8. února 1929
Viipuri , Finsko
Zemel 25.záí 1998 (1998-09-25) (ve vku 69)
Helsinky , Finsko
obsazení Divadelní a filmový reisér
Aktivní roky 19511993
Manel (y) Dilys Hamlett 1 (19511976) (jeden syn)
Karin Bang (19821998)

Baron Caspar Wrede af Elimä (nebo Casper Wrede ) (8. února 1929 ve finském Viipuri - 25. záí 1998 ve finských Helsinkách ) byl finský divadelní a filmový reisér .

asný ivot

Casper Wrede pocházel z ulechtilé finské rodiny nmeckého pvodu, která mezi 17. a 19. stoletím vlastnila velké majetky hlavn ve východním Finsku, a byla vytvoena barony v roce 1652 královnou Kristinou .

Kariéra

V roce 1951 odeel z Finska a zapsal se na Old Vic Theatre School v Londýn pod vedením francouzského reiséra Michela Saint-Denise . Byl hodn ovlivnn Saint-Denisem a jeho mylenky mly velký vliv na divadelní spolenosti, které Wrede pomohl zaloit. V roce 1956 se podílel na zaloení spolenosti Piccolo Theatre v Chorlton-cum-Hardy v Manchesteru (která peila jen rok) a v roce 1959 zaloil 59 Theatre Company se sídlem v Lyric Theatre (Hammersmith) . Michael Elliott byl jmenován asistentem umleckého editele, a pestoe spolenost mla krátké trvání, dosáhla znaných úspch s inscenacemi Brand , Little Eyolf a Danton's Death . Bhem této doby Wrede rovn zamen jak jevitní debut Alun Owen he s The Rough and Ready Lot a jeho adaptace 1959 televize. Wrede a Elliott pokraoval spustit sezónu her na Old Vic v roce 1961.

Ve stejné dob jako jeho divadelní tvorba v padesátých letech reíroval adu divadelních her, vetn epizod ITV Television Playhouse a ITV Play of the Week . On také zaal pímých film, které on pokraoval dlat pes edesátých let, vetn verze obrazovky z Alexandr Solenicyn s Jeden den Ivana Dnisovie s Tomem Courtenay .

V roce 1967 se Wrede a Michael Elliott dohodli na reii inscenací pro divadlo Brahama Murraye na Theatre v Manchesteru a v roce 1968 zaloili ti z nich 69 divadelní spolenost také na univerzit, kde vyrábli hry a do roku 1972. Skupina zaala hledat stálé divadlo v Manchesteru. K nim se pidal Richard Negri , kolega a Wredev pítel od Old Vic School, který ml navrhnout nové divadlo, a herec James Maxwell a v roce 1973 doasné divadlo, Stan, bylo instalováno na nepouívané Royal Exchange v Manchesteru . Úspch stanu vedl k rozhodnutí o výstavb nového divadla uvnit Royal Exchange. Wrede reíroval jednu ze dvou úvodních produkcí v záí 1976, The Prince of Homburg . Bhem následujících 15 let pokraoval v reii více ne 20 inscenací. V roce 1990 rezignoval ze spolenosti a nakonec se se svou druhou manelkou Karen Bang, kamarádkou od dtství, pesthoval zpt do Finska.

Divadelní produkce

Mezi jeho produkce patí:

Královská burza

Ostatní divadlo

Filmografie

Bibliografie

  • Slova a obrázky Royal Exchange Theatre Company 19761998 . The Royal Exchange Theatre Company Limited. 1998. ISBN   0-9512017-1-9 .
  • Murray, Braham (2007). Nejhorí to me být katastrofa . London: Methuen Drama. ISBN   978-0-7136-8490-2 .

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Nikolas Kratochvil

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Caspar Wrede, ale moc se mi líbil.

Nella šťastná

Záznam o Caspar Wrede pro mě byl velmi užitečný.

Matej štěpán

Tento záznam na Caspar Wrede mě přiměl vyhrát sázku, což je méně než dobré skóre.