Anthony ColemanVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Anthony Coleman, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Anthony Coleman, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Anthony Coleman, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Anthony Coleman, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Anthony Coleman, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Anthony Coleman. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Anthony Coleman
Coleman v Café Fixe, 9. íjna 2012)
Coleman v Café Fixe, 9. íjna 2012)
Základní informace
narozený ( 1955-08-30 ) 30. srpna 1955
New York City, USA
ánry Avantgardní jazz , free jazz , klezmer
Zamstnání (s) Hudebník, skladatel
Nástroje Klavír, klávesy
Aktivní roky 1977 dosud
títky Tzadik , továrna na pletení , Hathut
Související akty Sephardic Tinge, The Selfhaters, Roy Nathanson

Anthony Coleman (narozený 30 srpna 1955) je avantgardní jazzový pianista. V osmdesátých a devadesátých letech pracoval s Johnem Zornem na Cobra , Kristallnacht , The Big Gundown , Lukostelba a Spillane a pomohl prosadit moderní idovskou hudbu do 21. století.

Kariéra

Ve tinácti letech zaal Coleman studovat hru na klavír u Jaki Byarda . Na New England Conservatory of Music studoval u George Russella , Donalda Martina a Malcolma Peytona .

Mezi Colemanovy spolupracovníky v prbhu let patili kytarista Elliott Sharp , trumpetista Dave Douglas , hrá na akordeon Guy Klucevsek , skladatel David Shea, bývalý len kapely Captain Beefheart Gary Lucas , klasický a klezmerový klarinetista David Krakauer , kytarista Marc Ribot , basista Greg Cohen , bubeník Joey Baron a saxofonista Roy Nathanson .

Colemanovy skladby a sólová tvorba odráejí jeho zájem o jeho idovské pozadí. Jeho skupiny Sephardic Tinge a Selfhaters v 90. letech zkoumaly jak ivé, bohaté a bujné hudební ddictví, tak temn popsaly náek meninové kultury v Diaspoe. Sephardic Tinge cestoval znan, zejména po celé Evrop, v 90. letech a na poátku 2000.

Coleman's Disco by Night je dílo inspirované jeho návtvou vlasti jeho rodiny v Jugoslávii a byla jeho první velkou sólovou nahrávkou vydanou japonskými Avant Records v roce 1992. Shmutsige Magnaten , ve kterém hrál písn jidiského lidového skladatele Mordechai Gebirtiga , obti of the Holocaust was also released by Tzadik Records in 2006. Nahráno iv o plnoci v nejstarí synagoze v Krakov v Polsku, jen pár krok od Gebirtigova rodit bhem kadoroního krakovského festivalu idovské hudby v roce 2005.

Jeho dua alba, The Coming Great Millenium , Lobster & Friend a I Could'll were a Drum s Royem Nathansonem , vtinou prozkoumávají zábavu, frivolní a radostnou povahu vedle nostalgických srdcí a myslí id v moderní i staré Americe. Tyto nahrávky charakterizují Colemanv volný herní styl i jeho multiinstrumentální schopnosti, s nimi také operuje samplery, pozouny, perkuse, klavír a hlas. Coleman a Nathanson vystupovali po celých USA a Evrop.

Coleman je také uznávaným skladatelem a mnoho dl zadává ada soubor, vetn díla Pushy Blueness z roku 2006, které vylo na Tzadiku .

Mezi jeho díla patí Damaged by Sunlight , vydané na DVD ve Francii La Huitem , album Freakish: Anthony Coleman hraje Jelly Roll Mortona (Tzadik); msíní rezidence v Benátkách jako host benátského ddictví, komise pro paíský soubor Erik Satie: Ozvny odkudkoli ; turné po Japonsku a Evrop s kapelou kytaristy Marca Ribota Los Cubanos Postizos; pednáka / pedstavení v rámci sympozia Anton Webern und das Komponieren im 20 Jahrhundert (Neue Perspektiven, Basilej, výcarsko) a provize za smycový orchestr v Brooklynu ( Empfindsamer ).

Na fakult New England Conservatory of Music psobí od roku 2005 a Mannes College New School for Music od roku 2012. Jeho album The End of Summer obsahuje jeho snídani NEC Ensemble Survivors.

Dalí aktivity

Coleman vystudoval skladbu na New England Conservatory of Music a Yale School of Music a zúastnil se semináe Mauricia Kagela v Centre Acanthes ve francouzském Aix-en-Provence. Získal granty a rezidenní pobyty od New York Foundation for the Arts, Djerassi Colony, Civitella Ranieri Center, Freie und Hansestadt Hamburg Kulturbehörde a Yellow Springs Arts Center. Jarní semestr roku 2003 strávil výukou teorie a kompozice na Bennington College ve Vermontu. V roce 2004 se zúastnil tídenního festivalu Abstract Adventures v Bruselu v Belgii.

Coleman píe lánky pro asopis All About Jazz and Bomb a v roce 2000 pispíval do sbírky esej Johna Zorna Arcana: Musicians on Music .

Filmy

V polovin 90. let se Coleman objevil v Sabbath in Paradise , v dokumentu Claudie Heuermannové o idovské hudb na avantgardní scén v centru New Yorku, v Knihovn na vrcholu oblohy , v Heuermannov dokumentu o Johnu Zornovi a ve filmu After Eden . V roce 2005 byl Coleman dotazován pro dokument Marca Ribota The Lost String , který reíroval Anais Prosaic.

Diskografie

Jako vdce

Jako sideman

S Ronem Andersonem

S Andreou Centazzovou

  • Zpt do budoucnosti ( Ictus , 2005)

S Davem Douglasem

S Davidem Krakauerem

S Ikue Mori

  • B / Side (Tzadik, 1998)
  • Sto aspekt Msíce (Tzadik, 2000)

S Marcem Ribotem

S Wadadou Leo Smithem

S Johnem Zornem

Filmografie

  • Sabbath in Paradise (1997)
  • Polika na vrcholu nebe: 12 píbh o Johnu Zornovi (1999)
  • Ztracený etzec (2005)
  • Následující Eden (2006)

Skladby

  • Lotyský Counter-Gambit pro komorní orchestr
  • Mise en Abime
  • Na shledanou a hodn tstí

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Barbora Klíma

Potřeboval jsem najít něco jiného o Anthony Coleman, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Anthony Coleman se mi líbil.

Magdalena štěpán

Jazyk vypadá staře, ale informace jsou spolehlivé a obecně vše, co je o proměnné Anthony Coleman napsáno, dává hodně důvěry.

Margita černá

Tento článek o Anthony Coleman mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Leo Musil

Článek o Anthony Coleman je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.