Šen-čou 6

Význam Šen-čou 6 v dnešní společnosti je nepopiratelný. Ať už se jedná o aktuální téma nebo historickou událost, Šen-čou 6 hraje v životech lidí zásadní roli. V průběhu let byl Šen-čou 6 předmětem debat, analýz a úvah v různých oblastech, od politiky a ekonomiky po kulturu a zábavu. V tomto článku prozkoumáme dopad Šen-čou 6 na každodenní život a také jeho vliv na rozhodování a lidské chování. Od jeho důležitosti na pracovišti až po jeho vliv na duševní a emocionální zdraví má Šen-čou 6 dosah, který přesahuje hranice a čas.

Šen-čou 6
Údaje o lodi
TypŠen-čou
Údaje o letu
Členů posádky2
Datum startu12. října 2005 01:00:03 UTC
KosmodromŤiou-čchüan, (ČLR)
Délka letu4 dny 19 hodin 33 minut
Datum přistání16. října 2005 20:33 UTC
Navigace
Předchozí
Šen-čou 5
Následující
Šen-čou 7

Šen-čou 6 (čínsky pchin-jinem Shénzhōu liùhào, znaky zjednodušené 神舟六号, tradiční 神舟六號; česky Božská loď 6) byla druhým pilotovaným letem Čínské lidové republiky, uskutečněným v roce 2005. Posádka otestovala nové skafandry a prováděla vědecké experimenty. Přesná činnost posádky byla utajena. Návratový modul přistál v oblasti Vnitřního Mongolska (severovýchodní Čína) ve stejném místě jako posádka předchozího letu Šen-čou 5 a dalších bezpilotních letů. Orbitální modul pokračoval v samostatném letu na oběžné dráze.

Posádka

V závorkách je uvedený dosavadní počet letů do vesmíru včetně této mise.

Záložní posádka:[1]

Druhá záložní posádka:[1]

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Shenzhou 6 na anglické Wikipedii.

  1. a b IVANOV, Ivan, a kol. Космическая энциклопедия ASTROnote . Moskva: . Kapitola «Шэньчжоу-6». Dostupné online. (rusky) 

Externí odkazy