Ve světě Úmluva o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob jsou nekonečné aspekty a detaily, které stojí za to prozkoumat. Od svého vzniku až po dnešní dopad Úmluva o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob upoutal pozornost milionů lidí po celém světě. Ať už jde o historii, vědu, hudbu, umění nebo jakýkoli jiný obor, Úmluva o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob je i nadále tématem zájmu lidí všech věkových kategorií a kultur. V tomto článku se ponoříme do různých aspektů Úmluva o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob, prozkoumáme jeho mnohé aspekty a analyzujeme jeho vliv na dnešní společnost. Od svých počátků až po současnost zanechala Úmluva o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob nesmazatelnou stopu v historii a jistě zůstane relevantní pro budoucí generace.
Úmluva o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob je mnohostranná smlouva zakazující nucení žen a dětí k prostituci. Úmluva byla přijata v Lake Success, New York, 21. března 1950 a v platnost vstoupila dne 25. července 1951.[1] Československá republika přistoupila k úmluvě v roce 1958. Smlouvu do roku 2007 ratifikovalo 74 států a 5 dalších ji podepsalo.
Úmluva nebyla vyhlášena ve sbírce zákonů. Úmluva prakticky neumožňuje legalizaci prostituce, proto bylo vládou České republiky v roce 2005 navrženo její vypovězení, což však Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítla.[2]